Teatr Rozrywki - Najważniejszy teatr w Chorzowie, w którym odbywają się zarówna przedstawienia teatralne jak koncerty. Zabytkowy budynek, w którym przed wojną mieścił się najekskluzywniejszy chorzowski hotel Graf Reden.
Kościół św. Wawrzyńca w Chorzowie – drewniany kościół z XVI wieku wzniesiony w Knurowie, przeniesiony do Chorzowa na Wzgórze Wyzwolenia w latach 1935 – 1938.
Zespół przyrodniczo-krajobrazowy "Żabie Doły" na granicy miast: Bytomia, Chorzowa i Piekar Śląskich zespół przyrodniczo-krajobrazowy o powierzchni 226,2 ha. Powstały w wyniku prac górniczych. Najważniejszy i najpiękniejszy obszar lęgowy ptaków i płazów na śląsku.
Stadion Śląski - Wielofunkcyjny stadion sportowy. Mogą się na nim odbywać mecze piłkarskie zawody żużlowe, mityngi lekkoatletyczne oraz imprezy muzyczne. Od chwili oddania do użytku, największa tego typu budowla w Polsce.
Planetarium Śląskie – największe i najstarsze planetarium i obserwatorium astronomiczne w Polsce. Zostało założone 4 grudnia 1955 roku. Wyświetlane są w nim prezentacje na temat nieba.
Śląski Ogród Zoologiczny Jego początki sięgają roku 1954, kiedy to zaczęto budować klatki dla zwierząt. Następnie zostały przeniesione do niego pierwsze gatunki zwierząt z zoo w Katowicach i Bytomiu. Znajduje się tu łącznie 2 201 zwierząt z 280 gatunków. Śląski Ogród Zoologiczny odwiedza co roku 380 000 osób.
Śląskie Wesołe Miasteczko – największe wesołe miasteczko w Polsce otwarte w 1959 roku. Odwiedza je rocznie około 180 000 ludzi rocznie.
"FALA" - Jeden z największych w Polsce otwartych kompleksów
basenowych. Na terenie o powierzchni 13 ha znajduje się 6 basenów o
łącznej powierzchni 4000 m2 lustra wody. Nazwa kąpieliska pochodzi od
wytwarzanej na jednym z basenów sztucznej fali. Zostało ono oddane do
użytku w 1966 roku.
Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka SA (WPKiW) – park utworzony przez generała Jerzego Ziętka na częściowo niezagospodarowanych wcześniej terenach miast Chorzów i Katowice o powierzchni około 600 ha. Do dziś WPKiW to zielone płuca
Górnego Śląska i jeden z największych parków miejskich w Europie.
Szyb Elżbieta - Szyb ten znajduje się przy ulicy Siemianowickiej. Wyglądem przypomina zamek. Zespół wolno stojących budynków powstał w latach 1913-1914. Pełnił on funkcję szybu wentylacyjnego i transportowego drewna. Miał głębokość prawie 190 metrów i średnicę 3,5 metra.
Budynek obecnego Chorzowskiego Centrum Kultury został wybudowany jeszcze w okresie międzywojennym. Od początku pełnił ważną rolę dla środowiska kulturalnego. Dla wielu mieszkańców jest to magiczne miejsce, historia sprzed wielu lat. Nazywany Domem Ludowym, teraz powrócił do życia pod nową nazwą Chorzowskie Centrum Kultury.